Ile kosztuje remont łazienki w 2022 roku?

remont łazienki

Remont łazienki związany jest z dosyć wysokimi kosztami, długim czasem trwania, a także i niedogodnościami dla domowników. Z tych względów zresztą łazienka jest najrzadziej remontowanym pomieszczeniem w domu. Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile remont łazienki będzie kosztował w roku 2022 – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem!

Remont łazienki w 2022 roku – z jakimi kosztami trzeba się liczyć?

Nie ma oczywiście jednoznacznej odpowiedzi co do tego, ile remont łazienki https://www.lazienkiabc.pl/Artykuly/Jak-zabrac-sie-za-remont-lazienki-2050.html będzie kosztował w roku 2022. Koszt ten bowiem związany jest chociażby z lokalizacją, z tym jakie materiały zostaną użyte, od stylistyki aranżacji, w dużej mierze koszt ten związany jest także z tym czy jest on wykonywany samodzielnie czy do tej czynności potrzebny jest fachowiec. Oczywiście nie bez znaczenia jest także metraż łazienki czy jej ustawność, a także i to czy mówimy o łazience w domu czy w bloku – w każdej z nich można bowiem zastosować nieco inne materiały.

Na wpływ kosztu remontu łazienki w dużej mierze wpływ ma standard wykończenia. Oczywiście płytki kupione w markecie, a takie markowe pochodzące z autoryzowanych salonów łazienkowych mogą różnić się nie tylko jakością, ale także i ceną. Glazura z marketu może kosztować dla przykładu kilkaset złotych, natomiast płytki które często są specjalne sprowadzane zza granicy, mogą kosztować nawet kilka tysięcy. Różnica w cenie dotyczy się nie tylko zakupu płytek, ale także tak naprawdę wszystkich elementów wyposażenia, które się znajdą we wnętrzu, takich jak baterie, ceramika sanitarna, meble łazienkowe.

wyposażenie łazienki

Ile trwa generalny remont łazienki?

Jeśli remont łazienki jest wykonywany przez fachowców to czas jego trwania zazwyczaj wynosi około 3 tygodnie. Raczej nie ma co liczyć, że prace takie zakończą się szybciej, ponieważ każdy z etapów trwa. Skucie płytek, ich montaż, a także sam biały montaż to etapy, które rzadko daje się przyspieszyć. Zresztą nawet doświadczona ekipa remontowa może napotkać na nieprzewidziane problemy podczas wykonywania remontu.

O ile nie jesteśmy zmuszeni korzystać z ekipy remontowej, koszty takie można dosyć łatwo policzyć. Wybierając dane wyposażenie łazienkowe, należy jednak pamiętać o tym, że jakość użytych produktów podczas remontu ma bezpośredni wpływ na ich funkcjonalność oraz trwałość. Z tych względów korzystniej jest wybierać wyposażenie łazienkowe markowe, takie które pochodzi od dobrych i sprawdzonych producentów, jest objęte długim okresem gwarancyjnym, a także i takie, o którym z łatwością można znaleźć opinie użytkowników.

Jednymi z ważniejszych elementów wyposażenia są baterie. Zresztą to właśnie w ich przypadku tak istotna jest jakość wykonania. Dobra bateria nie tylko powinna być estetyczna i pasować pod kątem wizualnym do aranżacji, ale także trwała, odporna na wiele czynników oraz ekologiczna. Dobre współczesne baterie łazienkowe pozwalają znacznie zmniejszyć codzienne zużycie wody.

Więcej inspiracji i porad aranżacyjnych znajdziesz na www.lazienkiabc.pl