Polska Bezgotówkowa to szansa na rozwój dla mikro oraz małych przedsiębiorców. Dowiedz się na co może liczyć oraz w jaki sposób do niego przystąpić.
Statystyki płatności bezgotówkowych
Rozwój płatności bezgotówkowych w Polsce, trwa nieprzerwanie od kilku lat. Jednak prawdziwym przełomem można nazwać rok 2015, to wtedy znacząco wzrósł obrót bezgotówkowy. Polacy częściej sięgają po kartę płatniczą lub telefon komórkowy zamiast po gotówkę. Według badań prawie 60% respondentów jako preferowaną metodę płatności wybierają transakcje bezgotówkowe. Czym argumentują swój wybór? Dla klientów najistotniejsze przy płatnościach są 3 elementy – wygoda, szybkość oraz innowacja (transakcje bezgotówkowe spełniają wszystkie z nich). Dlatego też coraz więcej punktów handlowo-usługowych zapewnia taką możliwość. Placówki, które nie zapewniają płatności bezgotówkowych często narażone są na „stratę” (zdarza się, że klient rezygnuje z zakupu ze względu na brak płatności bezgotówkowych). Dzięki temu Polska staje się jednym z najszybciej rozwijających się państw w Europie (w kwestii finansów). Aby wesprzeć przedsiębiorców i przyspieszyć rozwój płatności bezgotówkowych w Polsce powstał Program Polska Bezgotówkowa – dowiedz się więcej na jego temat.
Program Polska Bezgotówkowa (wsparcie dla przedsiębiorców)
Polska Bezgotówkowa to rozwiązanie, którego celem jest wsparcie mikro i małych przedsiębiorców. Jest ono następstwem powołania Fundacji Polska Bezgotówkowa (min. z inicjatywy sektora publicznego oraz Związku Banków Polskich). Jego celem jest nie tylko wsparcie przedsiębiorców, ale również popularyzacja płatności bezgotówkowych w Polsce. W Programie Polska Bezgotówkowa może wziąć udział każdy przedsiębiorca, który przejdzie 4 etapowy etap kwalifikacji (Fundacja Polska Bezgotówkowa każdy przypadek analizuje indywidualnie):
– przedsiębiorca wybiera terminal płatniczy (do wyboru terminal Smart D220 oraz terminal standardowy)
– następnie wypełnia formularz zgłoszeniowy (Fundacja Polska Bezgotówkowa potrzebuje podstawowe informacje dotyczące przedsiębiorstwa)
– kolejnym krokiem jest weryfikacja zgłoszenia oraz informacja o ewentualne kwalifikacji
– ostatni krok to odbiór darmowego terminala płatniczego oraz pokrycie przez program abonamentu przez 12 miesięcy
Zapoznaj się ze szczegółami oferty Programu Polska Bezgotówkowa na stronie https://bezgotowki.pl/oferta/ i wykorzystaj tę szansę na rozwój!