Płatności za pomocą SMS-a – jak działają?

Płatności SMSem są coraz powszechniej wykorzystywane w Internecie. Na czym polega ta forma realizacji transakcji? Czy jest bezpieczna? Sprawdź, co warto wiedzieć na temat płatności za pomocą SMS-a i na co warto zwrócić uwagę.

Aby wprowadzić tę formę płatności na swojej stronie, niezbędne jest nawiązanie współpracy z odpowiednią platformą płatniczą, jak na przykład popularny na polskim rynku – przelewy24.pl. Zostając jej partnerem, można udostępniać swoim klientom płatności internetowe przy użyciu numerów premium. Płatności SMSowe wykorzystuje się do wielu celów. Pierwszym z nich jest sprzedaż numerów seryjnych do oprogramowania. Można też stosować je przy realizacji programów lojalnościowych.

Płatności SMS za częściowy dostęp do serwisu – jak to działa?

Najczęściej wykorzystywanym na rynku systemem płatności SMSowych jest P24 kod, gwarantujący płatnikom dostęp do części serwisu. Za jego pośrednictwem można zrealizować opłatę w wysokości maksymalnie 25 złotych netto jednorazowo). Wystarczy wysłać SMSa z określoną treścią na podany na portalu numer, by z konta została pobrana odpowiednia kwota. Wtedy zamawiający otrzymuje dostęp do usługi. Z takiego rozwiązania najczęściej korzystają serwisy typu VOD, portale archiwów prasowych, serwisy z płatnymi reklamami i wiele innych stron.

Płatności SMS za abonament – jak to działa?

Opłaty za abonament to kolejny popularny sposób wykorzystania płatności internetowych. Stosują go często portale oferujące roczną czy miesięczną subskrypcję. Tutaj również zazwyczaj wystarczy wysłać SMSa o określonej treści, aby uzyskać dostęp do danej treści. Jeśli korzystasz z karty typu pre-paid, kwota od razu zostanie pobrana z Twojego konta, a jeśli masz telefon na abonament, zostanie doliczona do miesięcznego rozliczenia.

Płatność SMSem jest dogodnym i szybkim rozwiązaniem, które chętnie wykorzystują zwłaszcza serwisy z dostępem do płatnej treści. Dzięki niej, nie musisz logować się do konta, aby zapłacić za wypożyczenie jednego filmu – wystarczy ekspresowy SMS. Zaletą jest też brak konieczności naruszania środków na koncie bankowym.