Wynajem magazynu – kilka informacji

Poszukiwanie powierzchni magazynowej opiera się na podobnych zasadach co wynajem mieszkania lub biura. Niestety czasem napotykamy trudności, które potrafią zablokować działanie naszej firmy i opóźnić wszelkie dostawy. Z tego względu warto przygotować się do wyboru nowej powierzchni magazynowej i dowiedzieć się, na co w szczególności zwrócić uwagę, aby proces był szybki i opłacalny. Zapraszamy do lektury.

Poszukiwanie magazynu

Wynajem magazynu związany jest z wieloma pytaniami. Proces powinien się rozpocząć od odpowiedniej analizy sytuacji i potrzeb firmy. Przed podpisaniem umowy najemca musi ustalić jakie wymogi powinna spełniać powierzchnia użytkowa. Kolejnym krokiem jest przejrzenie ofert kilku deweloperów i zapoznanie się z komentarzami i opiniami na temat każdej z firm proponującej taki rodzaj usług. Na rynku znajdują się bowiem tak zwani naciągacze, którzy za niższą cenę ukrywają pewne kluczowe fakty związane z prawdziwą powierzchnią magazynu czy jego stanem technicznym. wydanie zewnętrzne wzór

Porównanie firm pod kątem proponowanych warunków poprzedza najważniejszy etap, czyli negocjacje. Nawet jeżeli cena ustalona jest z góry, warto podjąć próbę jej zbicia. Nic nie tracimy, a nawet minimalna obniżka w skali kilku lat może być odczuwalna. Po osiągnięciu porozumienia następuje podpisanie umowy i uzgodnienie wszystkich szczegółów dotyczących całego okresu wynajmowania magazynu. Dobre przygotowanie prawne pozwoli zrozumieć zawiłości i poszczególne punkty zawarte w dokumencie. Dzięki temu będziemy pewni, jakie zachowania należy podjąć w razie pojawienia się jakichkolwiek problemów związanych z budynkiem.

Daj sobie czas

,,Co nagle to po diable”. Stare polskie porzekadło odnajduje zastosowanie również w przypadku wynajmu magazynu. Pamiętaj, że zbyt późne poszukiwanie powierzchni, spowodowane na przykład brakiem miejsca na towar, może nie przynieść rezultatów. Argumenty w takiej sytuacji są po stronie właściciela, co obniża szanse na negocjacje niższej ceny i zmniejsza wybór potencjalnie dostępnych lokalizacji.

Zakończenie okresu najmu

Zakończenie okresu wynajmowania magazynu powinno zostać zaplanowane kilka miesięcy wcześniej. Istotne w tym wypadku są zobowiązania zawarte w umowie. Należą do nich między innymi: oddanie magazynu w stanie wyjściowym oraz naprawa usterek spowodowanych korzystaniem z powierzchni. Jeżeli wcześniej zadbasz o te szczegóły, unikniesz sytuacji, w której będziesz zmuszony na ostatnią chwilę reperować szkody. Czas najmu nie ulegnie w takim przypadku wydłużeniu.