Profesjonalne płaszcze termoizolacyjne do beczek

Termoizolacja polega na odpowiednie ochronie przed wpływem temperatur – tych niskich i wysokich. Ma ona również duże znaczenie w zabezpieczaniu materiałów i produktów przed tymi właśnie czynnikami. W tym celu stosowane są odpowiednie płaszcze termoizolacyjne.

Czym są płaszcze termoizolacyjne?

Pod pojęciem jak płaszcz termoizolacyjny znajduje się rodzaj tekstylnego opakowania, którego zadaniem jest chronienie ładunków przed niskimi i wysokimi temperaturami.

Najczęściej spotykane są płaszcze termoizolacyjne na beczki, ale również dostępne są one w innych wielkościach, dlatego można dopasować je do różnych typów ładunków, na przykład przechowywanych na paletach – są one używane do zbiorników IBC o pojemności 1000 litrów, lub też w opakowaniach jednostkowych.

Płaszcze termoizolacyjne – budowa

Najczęściej płaszcze termoizolacyjne składają się z dwóch elementów. Pierwszy z nich otacza ładunek, natomiast drugi stanowi rodzaj pokrywy, która umieszczana jest na nim. W górnej części płaszcza mogą znajdować się również otwory ułatwiające dostęp do zawartości beczki.

Do wykonania płaszcza termoizolacyjnego stosowane są odpowiednie materiały. Są to głównie tkaniny sztuczne oraz odpowiednie docieplenia, które chronią przed przedostawaniem się nadmiaru ciepła i zimna.

W sprzedaży można znaleźć również dodatkowe elementy przeznaczone do płaszczy termoizolacyjnych na beczki. W przypadku, gdy zawartość beczki lub innego pojemnika ma być utrzymywana w odpowiednio wysokiej temperaturze, w takim przypadku stosowane są ogrzewacze dna. Są one wyposażane w termostaty, które dbają o to, aby temperatura zawsze była na optymalnym poziomie zależnie od przechowywanego ładunku.

Jak nakłada się płaszcze termoizolacyjne na beczki?

Zakładanie płaszczów termoizolacyjnych na ładunki jest bardzo proste. Te przeznaczone do beczek najczęściej wyposażone są w rzepy, dlatego można także dopasować je do konkretnego rodzaju pojemnika. Na początku nakłada się dolną warstwę płaszcza, a potem umieszcza się na ładunku jego górną pokrywę.

W przypadku płaszczów termoizolacyjnych przeznaczonych na palety – paletopojemniki stosuje się również podobny sposób nakładania.

Gdzie można kupić płaszcze termoizolacyjne?

Obecnie płaszcze termoizolacyjne oferowane są przez wiele firm zajmujących się zaopatrzeniem w niezbędne artykuły transportowe. Dostępne płaszcze mają ustandaryzowane wymiary, dlatego można dopasować je specjalnie do konkretnego rodzaju pojemnika, ale również istnieje możliwość wykonania płaszczów na wymiar.