Prasowanie – szybko i skutecznie

Podstawowe skojarzenie z prasowaniem? Żelazko i zmęczenie! Każdy z nas lubi wyprasowane, eleganckie ubrania, ale nie każdy ma siły i czas je dokładnie prasować. Bywa to żmudne w przypadku grubszych tkanin – które mimo ustawienia wysokiej temperatury nie chcą się prostować, jak i ryzykowne – gdy dobrana temperatura będzie zbyt wysoka dla delikatnych tkanin, przez co je przypali. Czy da się tego jakoś uniknąć? Okazuje się, że tak – generator pary to nowoczesne, zaawansowane urządzenie prasujące bardziej parą, niż temperaturą.

Czym się różni stacja pary a żelazko?

Podstawa działania żelazka to uzyskanie wysokiej temperatury, której poddają się zagniecenia. Jednakże nie zawsze jest to wystarczające. Tkaniny grube i uleżane, które nie są prasowane od razu po wyschnięciu – takie jak bawełniana pościel czy prześcieradło nie zawsze da się idealnie wyprasować. Dużą pomocą jest tu wyrzut pary lub użycie spryskiwacza. Jednak pojemnik na wodę jest na tyle mały, a wyrzut pary tak niski, że generowana para nie wnika głęboko w tkaninę, przez co trzeba i tak prasować ją z każdej strony.

Inaczej jest ze stacją pary. Urządzenie to jest w stanie wygenerować duże ilości pary, które rozluźniają włókna materiałów, a delikatna temperatura stopy utrwala ich prosty kształt. Dodatkowo para jest wyrzucana pod silnym, wysokim ciśnieniem, co pozwala na jej głębsze wniknięcie w tkaninę. Nie trzeba już prasować tkaniny kilka razy z obydwu stron aby uzyskać zadowalający efekt – duża ilość pary już po pierwszym pociągnięciu stopą po materiale da spektakularny rezultat.

Jakie są polecane stacje pary?

Na rynku są dwie czołowe firmy oferujące stacje pary: Tefal i Philips. Tefal jest firmą francuską, ma ugruntowaną pozycję na rynku urządzeń do prasowania – w tym żelazek i parownic. Pełną ofertę stacji pary Tefal można poznać na stronie: https://www.ranking-generatorpary.pl/generator-pary-tefal/. Philips także proponuje wiele trafnych urządzeń do prasowania. Jednak to, co wyróżnia ich produkty to rewolucyjne innowacje. To Philips jako pierwszy wprowadził prasowanie bez regulacji temperatury. Też jako pierwszy wprowadza na rynek urządzenia o najwyższych parametrach, które to dopiero z czasem proponuje konkurencja. Philips na razie jako jedyny oferuje zaawansowane produkty, z na przykład wbudowaną kamerką, która rozpoznaje strukturę materiałów, by jeszcze skuteczniej Dirac do niej połączenie optymalnej ilości pary i wysokości temperatury.

Jak widać, prasowanie nie zawsze musi być nudne, żmudne i nieprzyjemne. Nowinki technologiczne stosowane w tych urządzeniach potrzepią być nie lada zaskoczeniem dla niejednej osoby. I tak zwykłe prasowanie z użyciem generatora pary zamienia się w zaskakującą, ekscytującą przygodę, znacznie ułatwiająca obowiązki dnia codziennego.