Maile, komunikatory i papier zastąpione systemami IT. Biznes 4.0

Wiele mówi się o szybkości pracy, potrzebie automatyzacji, a także ekologii –  temu, by nie marnować papieru i ograniczyć używanie plastiku. Przenieś  biznes do systemu IT i wejdź do świata Biznesu 4.0.

Biznes 4.0 –  rewolucja w zarządzaniu biznesem

Przemysł wkroczył w kolejną fazę, tym razem nazywaną czwartą rewolucją. Jednym zdaniem – dążymy do tego, by dostawcy, podzespoły, odbiorcy, ale także grupy produkcyjne ewoluowały i zaczęły „przenikać” między sobą. Koniec z podziałami, czas na płynną współpracę. Jak tego dokonać? Tu do akcji wkraczają rozwiązania IT.

Po pierwsze – koniec z mailami zapychającymi skrzynki

Maile, jak to maile – potrafią być przeoczone, zaginąć po drodze lub być po prostu usunięte. Alternatywnym rozwiązaniem jest stworzenie dla firmy zamkniętej, współdzielonej bazy wiedzy oraz przeniesienie procesów do systemu, który umożliwia śledzenie postępu prac i pokazuje całą ścieżkę od początku, aż do realizacji projektu. Bardzo ważna jest też możliwość kolaboracji w czasie rzeczywistym, widok dashboardów gromadzących najważniejsze dane oraz generowanie analiz czy raportów. Takie funkcjonalności posiada system Jira oraz Confluence marki Atlassian.

Przenosząc środowisko pracy do ekosystemu Atlassian, dostarczasz swoim zespołom rozwiązania, dzięki którym mogą planować i realizować działania zgodnie z nowoczesnymi metodykami prowadzenia projektów (agile, waterfall). Komentowanie, wywoływanie odpowiedniej osoby do danego wątku, aktualizacja statusów i wszystkich wprowadzonych zmian  odbywa się w czasie rzeczywistym; systemy mogą zostać uzupełnione o automatyzacje, dzięki którym użytkownik nie musi tworzyć powtarzających się zadań, a swój czas poświęca bardziej istotnym czynnościom.

Po drugie – ogranicz używanie komunikatorów

W wielu firmach, gdy dzieje się coś złego – w ruch idzie komunikator. Ale nie każdy ma go włączonego lub zwraca na niego uwagę. Dlatego znacznie lepszym rozwiązaniem jest Opsgenie, czyli narzędzie, które świadczy nieprzerwanie swoją usługę i pomaga zarządzać wszelkimi incydentami.

Gdy dzieje się z projektem coś złego – Opsgenie grupuje alerty, filtruje według ich znaczenia, a następnie przesyła powiadomienia do odpowiedzialnych osób. Za pomocą tego narzędzia można też dostosować harmonogram dyżurów nad alertami. Opsgenie można połączyć z innymi narzędziami Atlassian zapewniając sprawny rozwój teamów i optymalizację działań IT.

Po trzecie – uporządkuj działania

W Twojej firmie zdarzało się, że otrzymywaliście wiele zduplikowanych zgłoszeń? Część z nich trafiała na skrzynkę mailową, inne zapychały spam? Czas z tym skończyć i wprowadzić swój biznes na nowe tory. Powstrzymaj w swojej firmie zalew zgłoszeń. Pora, by komunikacja z klientami stała się jasna, szybka i przejrzysta. Dzięki narzędziu Statuspage od Atlassian możesz zarządzać informacjami, które wychodzą do danych subskrybentów. Dodatkowo wiadomości są spójne i istnieje możliwość ich wysyłania poprzez różne kanały – e-mail, SMS czy specjalną aplikację. Dodatkowo, dzięki Statuspage możesz szybko informować odbiorców o incydentach, przekazywać statusy wydarzenia i dawać znać o całym procesie naprawczym.

Po czwarte – współpraca w jednym miejscu

Kolejnym narzędziem Atlassian, które pozwoli Twojej firmie wkroczyć w świat Biznesu 4.0 jest narzędzie Confluence.  Z jego pomocą można tworzyć dokumentację projektową, dzielić się notkami ze spotkania, planami np. marketingowymi, a nawet posty blogowe. Confluence pozwala na usprawnienie pracy poprzez możliwość:

  • wspólnej edycji stron i projektów,
  • zamieszczania komentarzy śródwierszowych,
  • oznaczania członków zespołu,
  • grupowanie powiązanych projektów.

Dodatkowo wiele przedsiębiorstw skłania się ku temu, że połączenie dwóch narzędzi Atlassian – Jira i Confluence pozwala zaoszczędzić czas, skrócić pracę nad projektami i mieć uporządkowaną dokumentację w jednym miejscu.

W przypadku Biznesu 4.0 warto postawić na dwie rzeczy: pracę zespołową oraz automatyzację zadań. Wszystko to jest możliwe, dzięki wdrożeniu nowoczesnych rozwiązań, które oferuje m.in. Atlassian. W Polsce działają Partnerzy marki Atlassian, którzy posiadają zespół certyfikowanych ekspertów, którzy przeszli odpowiednie szkolenia. Wybierając Platynowego Partnera marki masz pewność, że trafiasz do najlepszych specjalistów, którzy zaoferują kompleksowe usługi związane z analizą biznesową oraz implementacją rozwiązań w firmie, a dodatkowo przeprowadzą szkolenia dla użytkowników.