LEASING KONSUMENCKI SAMOCHODU – CZY TO W OGÓLE MOŻLIWE?

Myślisz, że kredyt to twoje jedyne wyjście? Jesteś w błędzie. Leasing to świetna opcja zarezerwowana nie tylko dla firm. I to możesz z niej skorzystać.

Zakup nowego samochodu wiąże się zawsze z dużymi kosztami. Kredyt na mieszkanie czy dom, a teraz jeszcze na samochód? A może masz dopiero w planach pójść „na swoje” i nie chcesz nadto obciążać swojej zdolności kredytowej? Samochód w leasing jest rozwiązaniem idealnym dla ciebie.

Co jeśli interesuje mnie nieco starszy model?

Leasing konsumencki samochodu nie dotyczy tylko nowych aut. Istnieje możliwość leasingowania starszych, używanych pojazdów. Oczywiście nie można ominąć pewnych wymagań, które przedstawiają nam leasingodawcy. Najczęściej można spotkać się z poniższymi wymaganiami:

  • pojazd używany może mieć maksymalnie 5 lat,
  • wymagany wkład własny klienta mieści się w przedziale 20-30% całkowitej wartości pojazdu,
  • dostawcami pojazdu mogą być jedynie komisy prowadzone przez dealerów samochodowych, którzy posiadają autoryzację producenta.

Nie brzmi zbyt zachęcająco, prawda? Dlatego firma CLS postanowiła wyjść klientom naprzeciw. Znając potrzeby rynku, przedstawiają następujące wymagania:

  • pojazd używany w wieku nawet do 10 lat,
  • wymagany wkład własny klienta to 10% całkowitej wartości pojazdu,
  • dostawcami pojazdu mogą być wszystkie komisy, ale i osoby fizyczne.

Czy ta oferta nie wydaje się bardziej atrakcyjna? Pewnie, że tak!

Cyfry, cyferki – z jaką kwotą będziemy musieli się zmierzyć?

Co zrobić, kiedy już znajdziemy pojazd marzeń? Jak sprawdzić, ile wyniesie nas rata miesięczna? Z pomocą przychodzi kalkulator leasingu dostępny na stronie https://cls.pl/kalkulator/. Wystarczy, że znamy wartość netto i brutto wybranego samochodu. Wpisujemy najważniejsze, podstawowe dane, a rata obliczy się automatycznie. Bez opłat, bez wyszukiwania skomplikowanych informacji. W niespełna kilka sekund dowiemy się, czy pojazd, który nam się podoba – będzie w naszym zasięgu. Dodatkowo, obok wyświetli nam się rata miesięczna kredytu. Dzięki tej opcji będziemy mogli sprawdzić, który sposób zakupu samochodu będzie dla nas korzystniejszy. Rozstrzygnięcie – kredyt czy leasing nigdy nie było tak proste. Wszystko czarno na białym!