Jak szybko i skutecznie posprzątać mieszkanie?

Każdy z nas lubi porządek, ale nie każdy ma czas i ochotę aby o niego regularnie dbać. Jak szybko posprzątać nawet duże mieszkanie czy dom, aby lśniły czystością? Zaprowadzanie porządków nie musi być trudne ani żmudne. Dobre środki czystości, dobry odkurzacz workowy lub bezworkowy i trochę chęci. Szybkie a efektywne sprzątanie da nam poczucie dumy i zadowolenia na długi czas! Poznaj nasze rady które pomogą rozprawić się z niechcianym bałaganem i to z zdrowy sposób.

  1. Plan i organizacja to podstawa

Możesz sprzątać regularnie, każdego dnia po około 30 min dla podtrzymania dobrego wyglądu mieszkania lub przeznaczać na gruntowne porządki cały dzień – najczęściej jest to sobota. Regularne porządki, nawet powierzchowne ogarnięcie zabawek dzieci czy zebranie rozrzuconych ubrań da poczucie porządku w każdym momencie, nie tylko chwilę po sprzątaniu. Najczęściej nawet nie poczujesz, że sprzątasz! A dodatkowy czas wolny w weekend możesz wykorzystać na odpoczynek.

  1. Naturalne środki czyszczące

Aby zaprowadzić idealną czystość, nie trzeba kupować drogich, specjalistycznych środków pielęgnujących. Podobne efekty oraz dodatkową ochronę wobec zdrowia dadzą też naturalne produkty, które często mamy w kuchni. Jednym z nich jest zwykły a niezwykły ocet. Możesz nim myć okna – w stężeniu 2 łyżek octu na 1 litr wody, lub odtłuszczać zaschnięte plamy – tutaj w nieco większym stężeniu. Na zaschnięte plamy pomocna będzie także soda. Przydatna do ciast, ale też do czyszczenia łazienki i zabijania bakterii. Nie musisz wcale inwestować w specjalistyczne środki czystości.

  1. Niezawodny pomocnik – odkurzacz

Żadne porządki nie będą skuteczne bez odkurzacza – nieważne jaki masz model, chociaż jezeli chcesz się w tą kwestię bardziej zagłębić, możesz sprawdzić ranking odkurzaczy workowych i bezworkowych. Odkurzacz świetnie i skutecznie zbierze kurz – możesz użyć szczotki, ale drobny pyłek w znacznej mierze uniesie się do góry z po chwili opadnie na podłogę. Przez to zwykłe zamiatanie nie będzie efektywne. Odkurzacze skutecznie zasysają nieczystości i nie pozwalają im wydostać się na zewnątrz. Nowoczesne modele posiadają nawet możliwość jednoczesnego odkurzania i mopowania podłóg, a to jeszcze bardziej skraca czas sprzątania. Opcja bezprzewodowa potrafi sprawić, że użycie odkurzacza będzie wyjątkową frajdą. Jest jeszcze jedno rozwiązanie – modele automatyczne, sprzyjające sprzątaniu regularnemu. Mały robot sam swobodnie jeździ po mieszkaniu zbierając cały kurz i paproszki pojawiające się każdego dnia na podłodze.

Jak widać sprzątanie nie musi oznaczać ciężkiego biegania pół dnia ze zmiotką i w rękawiczkach, które mają chronić dłonie od szkodliwych i wywołujących alergie detergentów. Naturalne środki czystości jak ocet i soda oraz skuteczny odkurzacz potrafią znacznie ułatwić i uprzyjemnić sprzątanie. Chwila codziennego sprzątania za cały weekend wolny? Tak, to opcja na którą zgadzamy się z wielką chęcią bo opłaci się z wielką nawiązką!