Gramatyka angielska, jak ją pojąć w prosty sposób?

Angielska gramatyka uważana jest za jedną z trudniejszych. Przytłacza liczbą czasów i skomplikowanymi konstrukcjami. Problem z użyciem właściwego czasu w danej sytuacji mają nawet osoby, które w stopniu zaawansowanym władają językiem Szekspira. Jak więc z tym wyzwaniem poradzić mają sobie laicy?

Czy kursy angielskiego online nauczą gramatyki?

Jednym z przekonań dotyczących nauki języka angielskiego jest to mówiące, że najważniejsza jest gramatyka. Wielu nauczycieli przekonuje, że bez niej nie będzie możliwa dalsza nauka. Zachęca więc do zgłębiania skomplikowanych gramatycznych teorii i wykonywania ćwiczeń z grubych podręczników. Ćwiczenia oparte na uzupełnianiu luk, przepisywaniu zdań czy łączeniu fraz w jedną całość są zmorą szkolnych lat i nauki języka na kursach. Chociaż przydają się one w przygotowaniu do egzaminów, nijak mają się do umiejętności komunikacyjnych. Ćwiczenia gramatyczne nie nauczą Cię bowiem używania angielskiego w praktyce. Kursy angielskiego online mają więc za zadanie jedynie przedstawić podstawowe informacje. Gramatyka angielska dla początkujących będzie bowiem potrzebna do konstruowania zadań i rozumienia tekstu. Efektywna nauka nie opiera się jednak na robieniu ćwiczeń z podręcznika i uczeniu się na pamięć konstrukcji poszczególnych czasów. Takie podejście sprawi, że przyswajanie angielskiej gramatyki będzie nudne, monotonne, czasochłonne i nieskuteczne.

Efektywna nauka angielskiego – gramatyka da się lubić

Do angielskiej gramatyki mało kto pała sympatią.  Dzięki Metodzie Aktywnego Mówienia podejście do niej może się jednak zmienić. Przedstawia ona reguły gramatyczne w sposób prosty i przejrzysty nawet dla najbardziej opornych. W lekcji online otrzymasz tylko najważniejsze informacje o danym zagadnieniu gramatycznym, a potem… przejdziemy do praktyki. Czasy i ich konstrukcje poznasz, samodzielnie tworząc zdania i wymawiając je nagłos. Zdania, które zbudujesz, będą dotyczyć codziennych i często spotykanych sytuacji, dzięki temu nauczysz się komunikować po angielsku w różnych sytuacjach.

Jak zapamiętać reguły angielskiej gramatyki?

Wiele szkół językowych zachęca swoich uczniów, aby w kuli zasady gramatyczne na pamięć. Na pewno spotkałeś się z listą czasowników dla danego czasu, których trzeba się było nauczyć. Nauka angielskiego online za pomocą Metody Aktywnego Mówienia odchodzi od takich rozwiązań. Dzięki dużej dawce słuchania, tworzenia własnych zdań, wszystkie potrzebne do używania danego czasu reguły wymowy intuicyjnie wpadną Ci w ucho. W efekcie, gdy zaczniesz wymawiać czasowniki inaczej, niż trzeba – od razu zorientujesz się, że brzmi to dziwnie, co pozwoli na szybkie skorygowanie błędu. Co ważne, ta metoda pozwoli przyswoić sobie nawet wyjątki od reguł gramatycznych. Wynika to z faktu, że lepiej zapamiętujemy to, co używamy na co dzień, niż to, czego uczymy się z tabelek i list.

W zapamiętaniu reguł gramatycznych pomoże też uczenie się na przykładach. Stosując je, możliwa jest nie tylko szybka nauka języka, ale i zrozumienie jego zasad. Zamiast więc wykuwać formułki z podręcznika, czy uczyć się na gotowych zdaniach, trzeba tworzyć własne – oparte o przykłady z naszego życia. Metoda ta pozwoli raz na zawsze pozbyć się wątpliwości co do stosowania czasów w konkretnych sytuacjach.

Szybka nauka języka angielskiego online

Nauka języka angielskiego powinna przebiegać zgodnie z Twoimi indywidualnymi potrzebami. Kolejne lekcje i poznawanie reguł gramatycznych nie mogą następować ani za szybko, ani zbyt wolno. Dopasowanie tempa nauki na stacjonarnych kursach w szkołach językowych jest jednak praktycznie niemożliwe. Grupa musi podążyć za najlepszymi. Sprawia to, że wiele osób jest sfrustrowanych zbyt szybkim tempem, nie rozumiemy omawianych zagadnień lub nie ma czasu przećwiczyć ich w praktyce. To, dlatego chcąc skutecznie nauczyć się angielskiego, warto wybrać kursy internetowe. Lekcje online w formie nagrań wideo można odtwarzać w dowolnym czasie i miejscu i to tyle razy, ile się potrzebuje do zrozumienia danej reguły gramatycznej. Kursy angielskiego online opierające się na Metodzie Aktywnego Mówienia wyposażą Cię w podstawową wiedzę na temat gramatyki i nauczą praktycznego mówienia.