Szkolenia ISO – kiedy warto rozważyć inwestycję w szkolenia ISO?

Normy ISO pozwalają zwiększyć przewagę konkurencyjną firmy i podnoszą jej prestiż. Są rozpoznawalne na całym świecie i kojarzą się z jakością, rzetelnością i niezawodnością. Dlatego ich wdrożenie w firmie może być bardzo dobrym pomysłem. Jak to zrobić? Najlepiej zacząć od szkolenia ISO, które pomoże przygotować zespół na zmiany i prawidłowo zaplanować proces wdrażania usprawnień. Sprawdź, kiedy warto zdecydować się na kurs ISO i w jakich dziedzinach można uzyskać certyfikat.

Czym jest ISO?

ISO to skrót od International Organization for Standardization (ang. Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna). Instytucja ta powstała w 1946 roku w celu określenia norm i standardów dla różnych dziedzin życia. Przez cały okres działalności wydała ponad 20 tys. norm, które obecnie są uznawane i szanowane na całym świecie.

Normy ISO dotyczą jakości produktów i usług w wielu branżach. Są opracowywane w taki sposób, by możliwa była ich adaptacja w każdej firmie, niezależnie od jej rozmiaru, otoczenia rynkowego itp. Skupiają się na ciągłym doskonaleniu i optymalizowaniu, w efekcie przyczyniając się do zwiększania satysfakcji konsumentów. Zapewniają kompatybilność produktów i usług, niezależnie od miejsca i sposobu ich wytworzenia. Pomagają rozpoznać przedsiębiorstwa, które są godne zaufania i rzetelne. To dlatego normy oraz szkolenia ISO, które ich dotyczą, są obecnie tak popularne!

Czego dotyczą normy i szkolenia ISO?

Normy, a co za tym idzie również szkolenia ISO, dotyczą bardzo wielu dziedzin. Każda firma bez trudu znajdzie co najmniej jeden standard dopasowany do jej działalności. Najpopularniejszy jest System Zarządzania Jakością ISO 9001, który jest całkowicie uniwersalny. Jego wymogi można dostosować do każdej organizacja niezależnie od profilu jej działalności czy też wielkości, a pomoże w tym odpowiedni kurs ISO. Ponadto właścicieli przedsiębiorstw mogą interesować takie normy jak:

 • ISO 14001 – system zarządzania środowiskowego,
 • ISO 18000 – bezpieczeństwo i higiena pracy,
 • ISO 45001 – System Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy,
 • ISO/IEC 27001 – System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji,
 • ISO 28000 – System Zarządzania Bezpieczeństwem Łańcucha Dostaw,
 • ISO 13849 – norma bezpieczeństwa maszyn,
 • ISO 13616 – International Bank Account Number (IBAN),
 • ISO 9362 – norma standaryzująca kod SWIFT/BIC w bankowości,
 • ISO 15189 – system zarządzania jakością w laboratorium,
 • ISO 17025 – system zarządzania w laboratoriach pomiarowych, wzorcujących i badawczych,
 • ISO/IEC 20000 – norma dotycząca zarządzania usługami IT,
 • ISO/TS 16949 – System Zarządzania Jakością w branży motoryzacyjnej,
 • ISO 22000 (HACCP) – system zarządzania bezpieczeństwem żywności.

Bez większego trudu można znaleźć szkolenia ISO dedykowane każdej z nich, dzięki czemu zapoznanie się z wymogami i wdrożenie odpowiednich zmian w organizacji może być znacznie łatwiejsze. Wdrożenie przynajmniej jednego z systemów ISO może zaś przynieść ogromne korzyści!

Kurs ISO – kiedy i dlaczego warto?

Szkolenia i kursy ISO, których listę znaleźć można na https://eventis.pl/szkolenia/iso to bezsprzecznie najlepszy sposób na zapoznanie się z wybranym systemem. Jego ukończenie nie jest konieczne do uzyskania certyfikatu, ale na pewno będzie bardzo pomocne. Podczas szkolenia ISO otrzymuje się konkretną, usystematyzowaną i gotową do praktycznego wykorzystania wiedzę. Prowadzący zwykle są praktykami z doświadczeniem we wdrażaniu wymogów norm, dlatego wiedzą, jakie zagadnienie są najważniejsze dla uczestników. Dlatego też na szkolenia ISO warto przede wszystkim wysłać pracowników, którzy będą nadzorować proces wdrażania normy w firmie. Przydadzą się one również pozostałemu personelowi, który będzie uczestniczyć w procesie, a także kadrze kierowniczej.

Kurs ISO ułatwi procedurę wdrażania normy i zaznajomi z wymogami, które należy spełnić, by uzyskać certyfikację. Certyfikat ISO to zaś ogrom korzyści dla każdej organizacji – przede wszystkim stanowi potwierdzeni wysokiego standardu produktów lub usług oraz pomaga podkreślić dbałość o jakość. Certyfikowane firmy są postrzegane jako godne zaufania i zyskują ważną przewagę konkurencyjną. Wybierz więc odpowiedni rodzaj szkolenia ISO i zacznij wdrażanie!